Strona główna o firmie kariera pytanie do eksperta kontakt faq
 
 
 
 
 
WYKŁADZINY ELASTYCZNE NATURALNE

Naturalne wykładziny podłogowe (Linoleum) produkowane są w oparciu o technologię znaną już od ponad 100 lat. Surowcami używanymi do produkcji wykładzin typu Linoleum są składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego. Stanowią one mieszankę mączki drzewnej, oleju lnianego, żywic, wapieni oraz pigmentów sprasowanych z podkładem z juty naturalnej.

Wykładziny naturalne znajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach jak i obiektach użyteczności publicznej. Jednorodna i zwarta struktura sprawiają, że Linoleum doskonale sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na intensywne warunki użytkowania. Nie wgniata się pod ciężarem mebli. Jakość, wytrzymałość wykładzin naturalnych została potwierdzona licznymi badaniami oraz referencjami stosowania ich na całym świecie. Szczególnie polecany do mieszkań, obiektów służby zdrowia, przedszkoli, domów opieki społecznej. Linoleum o grubości 4 mm nadaje się do zastosowania w salach gimnastycznych. Dzięki zawartości naturalnych składników wykładzina naturalna posiada doskonałe własności antyelektrostatyczne. Nie ulega przebarwieniu pod wpływem kontaktu z czarną gumą. Doskonała jakość wykładzin naturalnych w połączeniu z ich profesjonalnym montażem gwarantują otrzymanie posadzki, która zadowoli każdego, najbardziej wymagającego klienta.

Jak ułożyć linoleum?
Jak zawsze najważniejsze jest przygotowanie podłoża. Powinno ono być podobnie jak w przypadku montażu idealnie równe i odpylone. Każda nierówność i szorstkość będzie widoczna po krótkim czasie użytkowania. Większość nierówności podłoża korygowanych jest przy pomocy wylewki samopoziomującej, a cały zakres prac przygotowawczych winien być wykonany z pełną starannością. Natomiast użyte materiały chemii budowlanej ściśle dostosowane do parametrów wykładziny. Przy montażu linoleum, miejsca łączenia pasów wykładziny wypełnia się specjalnym sznurem spawalniczym, który wprowadzany jest do styku wykładzin w technologii spawania na gorąco lub na zimno.

 

TERRY  Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 116 A, 86-100 Świecie, tel. +48 52 33 11 630, fax. +48 52 33 12 903, e-mail:sekretariat@terry.net.pl
O firmie l Kariera l Pytanie do eksperta l Kontakt l Faq
© BM Computers 2011