Strona główna o firmie kariera pytanie do eksperta kontakt faq
 
 
 
 
 
CHODNIKI

Kojarzone bywają z przedpokojem, i w większości wypadków pełnią funkcję dekoracyjną. Jednak podstawowe zadanie chodnika ma charakter czysto praktyczny – chroni podłogi. Jest to szczególnie ważne, gdy za oknem panuje plucha lub zalega śnieg chodniki do przedpokoju mogą mieć dwie funkcje: albo chronić drewno przed wilgocią wnoszoną na butach, albo nasze stopy przed chłodem płytek.

Wybierając chodnik do przedpokoju należy zwrócić uwagę na rodzaj włókien i strukturę materiału z jakiego został wykonany. Nasza oferta to szeroki wybór chodników poliamidowych, polipropylenowych, typu heat-set, a także wełnianych. Charakteryzuje je trwałość, odporność na ścieranie oraz zabrudzenia.

Z uwagi na funkcjonalność chodnika, najlepszym rozwiązaniem do przedpokoju wydają się chodniki zmywalne, czyli takie, które możemy czyścić na mokro. Jeśli jednak wolimy klasykę, wybierzmy dywaniki o runie pętelkowym, ciętym, igłowym lub kędziorkowym, gdyż są one łatwe w utrzymaniu. Należy przy tym jednak pamiętać, żeby runo było raczej niskie i pokryte warstwą ochronną, zapobiegającą wnikaniu płynów i zabrudzeń. Takich informacji udzielają nasi wykwalifikowani sprzedawcy.

A co z kolorem? Biorąc pod uwagę fakt, że nierzadko na chodniku stawiamy obuwie, kolor jest ważny. W związku z tym najpraktyczniejsze wydają się dywaniki w ciemnych odcieniach – zabrudzenia będą po prostu mniej widoczne.

Użytkownicy domowych chodników nierzadko borykają się z problemem ich przemieszczania się po każdorazowym przejściu. Rada na to, aby chodnik leżał zawsze w tym samym miejscu jest jedna – trzeba go przymocować do podłogi! Oczywiście nie za pomocą gwoździ, ale specjalnej gumowej maty antypoślizgowej lub specjalnego preparatu w spreju „Dywan Stop” dostępnych w naszych sklepach – wystarczy popryskać podłogę i położyć na niej chodnik.

I na koniec bardzo ważne! Nie inwestujmy w chodnik do przedpokoju. Lepiej raz na rok zmienić go na nowy, odmieniając przy tym choć trochę nasze wnętrze, niż męczyć się cały czas z tym samym, bo żal nam go wyrzucić, ponieważ wydaliśmy na niego pół pensji.

TERRY  Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 116 A, 86-100 Świecie, tel. +48 52 33 11 630, fax. +48 52 33 12 903, e-mail:sekretariat@terry.net.pl
O firmie l Kariera l Pytanie do eksperta l Kontakt l Faq
© BM Computers 2011