Strona główna o firmie kariera pytanie do eksperta kontakt faq
 
 
 
 
 
DYWANY

W harmonijnej kompozycji z meblami, dywany wydobywają urodę tych pierwszych, w przebogatej kolorystyce i wzornictwie mogą sobie podporządkować przestrzeń i zdominuje wnętrze.

Poszukiwanie nowych motywów dekoracyjnych związane jest ze strukturą materiału, z którego zrobione są dywany. Stosuje się aplikacje, wszywane wstawki z materiału o odmiennej fakturze, pikowania, wydobywa głębokość gładkich tworzyw, np. materiałów skóropodobnych czy filcu. Z kolei puchate dywany mają nierówną wysokość - nierówne nitki tworzą desenie dekoracyjne na całej szerokości lub tylko odstające wzorki. Kształt dywanów zależy od motywu dekoracyjnego (modne są kształty geometryczne), np. małe i większe kwadraty wpisane w olbrzymi kwadrat. Modne są modułowe kompozycje - kwadraty, koła, graficzne układy linii.

Shaggy

Runo tych dywanów wykonane jest także z wykorzystaniem przędzy FRISE, jednakże innowacją w przypadku tych dywanów jest kolor zastosowanych nici oraz niespotykana długość włosia (ok. 4 cm). Dywany są hitem na Światowym rynku a ich sprzedaż bije rekordy w europie zachodniej. Chcąc określić barwy dywanów z kolekcji SHAGGY, należałoby powiedzieć, iż ich projektanci zafascynowani byli naturą oraz tym, co ma ona człowiekowi do zaoferowania. Patrząc na dywany mamy wrażenie, iż są one zrobione w 100% z naturalnych składników, jakie oferuje nam Ziemia. Struktura włosia przypomina do złudzenia naturalną wełnę w najbardziej surowym wydaniu i z pewnością dlatego, dywany z tej kolekcji określane są potocznie jako "włochacze". Wspaniałe kolory, efektowna przędza i prostota wzornictwa to powody, dla których dywany te cieszą się taką popularnością, szczególnie wśród młodych i wymagających klientów. Materiały najwyższej jakości oraz staranne, ale zarazem surowe wykończenie gwarantują, iż dywany z tej kolekcji będą służyć nam przez wiele lat.

Gęstość dywanów: 120 węzłów/10 cm² - 384.000 points
Długość włosa: 40mm
Waga: 3kg/m

Heat-SET

Dywany Heat-SET o wysokim włosie i dużej gęstości runa, przyjemne i ciepłe, pastelowe kolory, miłe w dotyku; cechy te sprawiają, że są one chętnie kupowane przez naszych klientów i skutecznie konkurują z innymi dywanami.

Runo tego dywanu jest wykonane z uszlachetnionej przez termiczną stabilizację przędzy polipropylenowej o nazwie handlowej Heat Set. Włókna tej przędzy są antyelektrostatyczne, tzn. nie podlegają zjawisku elektryzowania się podczas eksploatacji. Miękkie i delikatne w dotyku są najdoskonalszą imitacją prawdziwej wełny. Znakomicie poddają się wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

Dywany wełniane

Dywany o nowoczesnym wzornictwie, wykonane w 100% z wełny , pastelowe kolory, spokojne wzornictwo i niewygórowane ceny zachęcają do zakupu. Dywany z tej grupy wyprodukowane zostały w Mołdawii.

Kupując dywan, z reguły zakładamy, że będzie on nam służył kilka lat. Jeśli jednak chcemy, aby zachował on przez ten czas nie zmieniony wygląd i właściwości, musimy prawidłowo o niego zadbać. Nawet najwyższej klasy dywan źle użytkowany i nieodpowiednio pielęgnowany może szybko ulec zniszczeniu. Szczególnie dywany wełniane są bardzo delikatne i wymagają zwiększonej dbałości. Pamiętajmy też, iż niektóre powszechnie stosowane sposoby czyszczenia mogą je trwale uszkodzić. Jak więc dbać o dywan?

TERRY  Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 116 A, 86-100 Świecie, tel. +48 52 33 11 630, fax. +48 52 33 12 903, e-mail:sekretariat@terry.net.pl
O firmie l Kariera l Pytanie do eksperta l Kontakt l Faq
© BM Computers 2011